Aktywna piana jest bardzo skoncentrowanym środkiem. Zawiera składniki, które oddziałują silnie na wiele zabrudzeń i w skuteczny sposób je rozpuszczają. Chociaż piana umożliwia pozbycie się uporczywego brudu, jest zupełnie bezpieczna dla karoserii. Zachlapania, kurz i błoto oraz innego typu zanieczyszczenia drogowe zmiękną pod wpływem piany aktywnej i dlatego można łatwo usuwać je z lakieru.
Mycie auta za pomocą piany aktywnej to pozbycie się uwidocznionych zabrudzeń. Samochód poddawany regularnie takiej czynności, nie będzie wymagał już dokładniejszego czyszczenia. Jeżeli jednak auto służy nam do wypraw typu off-road, sama piana aktywna nie będzie w stanie usunąć całości zabrudzeń. Będzie ona przydatna w połączeniu z pianownicą oraz myjką ciśnieniową do czynności wstępnego odspajania kurzu oraz błota. Po takiej czynności, możliwie jest zastosowanie specjalistycznego szamponu, a później preparatów zabezpieczających karoserię.
Sama piana aktywna to nie wszystko, żeby możliwie było uzyskanie zadowalających rezultatów. Trzeba ponadto mieć na uwadze, jak odpowiednio nałożyć sam preparat i jakiego rodzaju sprzętu do tego użyć. Żeby móc bez większych problemów rozprowadzać pianę aktywną, niezbędna będzie pianownica, która zostaje dołączona do ciśnieniowej myjki. Środek spieniające podawany jest pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu można uniknąć jego ręcznego rozprowadzania po karoserii.
Mycie samochodu z użyciem piany aktywnej, będzie przebiegało w trzech następujących po sobie krokach:
Pianownicę znajdziesz w ofercie sklepu Motogo na https://sklep.motogo.pl/
To, od którego miejsca na aucie rozpoczniemy nakładanie aktywnej piany, ma istotne znaczenie. Preparat bowiem najpierw winien się znaleźć na dolnej części samochodu, czyli na jego progach, zaś na samym końcu na dachu.
W momencie, kiedy całe auto zostanie pokryte pianą aktywną, przychodzi czas na wysokociśnieniowe jego umycie. Jego efekty będą sporo lepsze, aniżeli bez czynności pianowania, gdyż nałożony w ten sposób środek zmiękczy zabrudzenia i odspoji je od powierzchni karoserii.
Tutaj istotna jest również kolejność. Myjąc pokryty pianą aktywną pojazd, powinniśmy zacząć od dołu i kierować się do góry. Progi auta zaliczane są do najbrudniejszych jego miejsc - brudniejsze mogą być ewentualnie felgi. To na dole samochodu zlokalizowane są: kurz, błoto oraz innego typu drogowe zanieczyszczenia. Jeżeli najpierw nałożymy pianę aktywną na progi, środek będzie miał szansę na dłuższe działanie, co zwiększy skuteczność usunięcia zabrudzeń. Warto mieć na uwadze, iż aktywna piana powinna być rozprowadzana bezdotykowo i wyłącznie na nierozgrzaną i suchą karoserię.
Piana winna mieć możliwość zadziałania przez chwilę, zatem zmyć ją możemy wówczas, gdy przestaje ona być puszysta i spływa powoli z powierzchni lakieru. Celem usunięcia piany także najlepiej jest zastosować myjkę wraz z wodą pod dużym ciśnieniem. Żeby osiągnąć jeszcze bardziej zadowalające rezultaty mycia, do spłukania warto jest zastosować ciepłą wodę.
Jeżeli na aucie po zastosowaniu piany aktywnej ciągle widoczne są zabrudzenia, przydatny będzie specjalistyczny szampon oraz okrągła szczotka, która dopasowana jest do wysokociśnieniowej myjki. Taki zestaw umożliwi domycie uporczywych zabrudzeń.
Etapem końcowym jest osuszanie. Dlaczego jest konieczne? Żeby na lakierze nie pozostały zacieki i smugi z wody. Dobrze zatem zastosować miękką i suchą szmatkę celem wycierania resztek wody.
Skuteczność spieniania aktywnej piany zależna jest nie tylko od stężenia, ale również od zawartych w niej środków pieniących. Spore znaczenie będzie mieć jakość zastosowanej pianownicy. Pianownice akcesoryjne od znanych producentów ciśnieniowych myjek, nie zawsze są w stanie wytworzyć wystarczającą pianę przy zleconym przez danego producenta stężeniu. W takich sytuacjach możemy wspierać się pokrętłem do regulowania rozcieńczenia, niemniej jednak nierzadko nie daje to oczekiwanych rezultatów. Korzystniejszym zakupem będzie kupno pianownicy mosiężnej z sitkiem silnie spieniającym.
Komentarze (0)